Українцям можуть зменшити розмір пенсії

Поділитися:

У Міністерстві соціальної політики заявляють, що у разі незапровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні – через 30 років пенсії можуть знизитись удвічі.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, за прогнозами Світового банку, якщо не накопичувати, то коефіцієнт заміщення в Україні через 30 років становитиме 18%, наразі він на рівні близько 30%. Це розмір пенсії стосовно заробітної плати, якщо зарплатня – 10 тисяч гривень, то пенсія – 1,8 тисяч гривень.

Міністр зазначає, що уряду доводиться у ручному режимі “дотягувати” солідарні пенсії. За її словами, без накопичувальної пенсії кожна держава у ручному режимі “лататиме дірки”.

Лазебна переконана, що в Україні потрібно будувати цивілізовану накопичувальну систему. Адже щорічно 60 тисяч осіб через вік просто позбавляються можливості брати участь у пенсійному накопиченні, тоді як у 77 країнах це працює.

Раніше ми повідомляли, що у Міністерстві соціальної політики заявили про плани у майбутньому відмовитися від послуг “Укрпошти” з доставки пенсій. Як пояснили у відомстві, це пов’язано зі зростанням тарифу з доставки пенсій, чого домоглася “Укрпошта”. Це у підсумку підвищить вартість доставки однієї пенсії з 60-ти до понад 100 гривень.

Також ми писали, що Міністерство соціальної політики ініціює створення єдиної інформаційно-аналітичної системи соціальної сфери, де будуть зібрані всі соціальні групи у єдиному соціальному реєстрі. Очікується, що це допоможе уникнути нарахування неправомірних виплат, значно спростить для громадян отримання соціальної підтримки, а для держави — адміністрування.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
16 Червня 2021 року - 18:35
У п'ятницю і на вихідних температура повітря сягне +27...+29.
16 Червня 2021 року - 14:18
Оголошено і нова дата закінчення карантину 3 31 серпня цього...
16 Червня 2021 року - 12:57
Загальна сума афери - 54 мільйони гривень
16 Червня 2021 року - 12:32
Закон тільки прийнятий, а експерти вже зайнялися аналізом