Мінсоцполітики вводить нові правила підтримки малозабезпечених сімей

Поділитися:

В Україні може з’явитися єдиний реєстр отримувачів соціальної допомоги. З такою ініціативою виступає Міністерство соціальної політики.

У відомстві пояснюють, що прагнуть побудувати єдину інформаційно-аналітичну систему соціальної сфери, де будуть зібрані всі соціальні групи у єдиному соціальному реєстрі. Очікується, що це допоможе уникнути нарахування неправомірних виплат, значно спростить для громадян отримання соціальної підтримки, а для держави — адміністрування.

Наразі Міністерство фінансів здійснює верифікацію субсидіантів. Відомство має доступ до баз даних Мінсоцполітики, перевіряє та надає списки споживачів, яких необхідно перевірити персонально. У підсумку, у менше 10% підтверджується неправомірність отримання певної соціальної підтримки. У Мінсоцполітики зазначають, що верифікація Мінфіну здійснюється постфактум, коли соцдопомогу вже нараховано, і громадяни змушені повернути нараховані кошти.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики збирається монетизувати пільги на проїзд. На цей час відомство вже розробило відповідний законопроект.

Також ми писали, що в Україні збираються відмовитися від надання житлово-комунальних субсидій у безготівковій формі. Відповідний проект постанови підготувало Міністерство соціальної політики.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб
21 Червня 2021 року - 11:15
Українці не вірять у справедливість судової системи
21 Червня 2021 року - 10:59
У Будинку уряду в Батумі затримали мінімум чотирьох учасників акції...