Рада ухвалила закон «Про суд у смартфоні»

Поділитися:

Парламент ухвалив у другому читанні проєкт закону № 5246 «Суд у смартфоні». Він передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу та появу інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування. З такою ініціативою виступав Володимир Зеленський.

Очікується запровадження електронного документообігу у кримінальному процесі та зрівняння правового статусу паперових та цифрових документів, щоб зменшити бюрократичні процедури

У Кримінальному процесуальному кодексі будуть закріплені правові основи використання інформаційної системи досудового розслідування. У ній зберігатимуться усі відомості про матеріали кримінальних процесів. До системи матимуть доступ слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, учасники кримінального провадження.

Передбачається і покарання за несанкціоноване втручання у діяльність «суду в смартфоні».

Раніше ми повідомляли, що для фізосіб-підприємців першої, другої та третьої групи стане можливою оплата податків завдяки мобільному застосунку та порталу електронних послуг “Дія”.

Нагадаємо, що Міністерство цифрової трансформації 21 квітня запустить програму кіберзахисту, покликану захистити малий і середній бізнес. Кіберакселератор дозволить представникам малого та середнього бізнесу створити продукти в сфері кібербезпеки і побудувати власні департаменти кіберзахисту.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ