Аеропортом «Бориспіль» зацікавилося СБУ

Поділитися:

Представники Служби безпеки України змогли викрити корупційну схему при закупівлі послуг з будівництва в аеропорту “Бориспіль”.

Відомо, що під час виконання договірних зобов’язань з будівництва транспортних споруд представники генпідрядника вступили в змову з топ-менеджментом аеропорту. Так, 2017-18 роках вони разом фальсифікували обсяги виконаних робіт і поставлених будівельних матеріалів.

Крім цього, змовники провели безтоварні операції через ряд комерційних структур, що мають ознаки фіктивності. За підсумком вони перевели в готівку майже 37 млн ​​грн державних коштів і безпідставно сформували податковий кредит з ПДВ на понад 6 млн грн.

Слід зазначити, що правоохоронці провели обшуки в офісних та житлових приміщеннях фігурантів справи. Документація і електронні носії, що містять інформацію про проведення незаконних операцій було вилучено. Також вилучено замітки і чернетки із записами, які підтверджують незаконний характер укладених угод.

Нагадаємо, що представники СБУ звернулися до депутатів Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики з проханням відновити податкові перевірки. Причиною цього рішення стала спецоперація СБУ, в ході якої була припинена робота всеукраїнського конвертаційного центру. За час роботи цього центру тисячі підприємств по всій країні ухилялися від сплати податків. Відомо, що центром був організований оборот більш ніж на 15 млрд гривень.

Раніше повідомлялося, що за даними експертів, за останні пів року пасажиропотік аеропорту “Бориспіль” впав до рівня аналогічного періоду 2006 року. Основною причиною цієї ситуації стала пандемія коронавірусу. Саме через неї попит на авіаперельоти скоротився, а авіакомпаніям довелося зменшити кількість рейсів, і частково призупинити польоти за деякими напрямками.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
11 Квітня 2021 року - 10:59
Експерти припускають, що попит на біткоіни буде сильно зростати в...
11 Квітня 2021 року - 10:30
Вимоги щодо стажу виростуть на 12 місяців
11 Квітня 2021 року - 10:00
Виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів місцевими органами соціального...
11 Квітня 2021 року - 8:57
КРАІЛ може розглядати заяви на отримання ліцензій для грального обладнання,...