У Мінекології розповіли, що робитимуть з Чорнобильською зоною

Поділитися:

У Міністерстві охорони навколишнього середовища і природних ресурсів розповіли про майбутні зміни у Чорнобильській зоні.

Так, зокрема, планують змінити сам наратив «зони відчуження» на «зону відродження». Йдеться про створення системи поводження із радіоактивними відходами, яка забезпечить завершальний етап діяльності сфери використання ядерної енергії, а також промислове відродження.

У відомстві зазначають, що у зоні ЧАЕС хочуть розвивати «зелену енергетику». Мовляв, уже отримують запити на відведення землі під будівництво вітрової енергетики, а також під інфраструктуру для виробництва зеленого водню. Міністерство зацікавлене у проєктах з сонячної енергетики, з ревіталізації забруднених територій, і загалом – розвитку самого заповідника. Мінекології приймає пропозиції інвесторів щодо будівництва промислових об’єктів у 10-ти кілометровій зоні.

Також планують надалі розвивати туризм у цій зоні, шляхом створення для цього інфраструктури, тематичних атракцій, відновлення річкового вокзалу у Прип’яті.

Для посилення радіаційної і протипожежної безпеки жорсткіше каратимуть за незаконне перебування у зоні ЧАЕС.

Раніше ми писали, що український парламент посилив покарання за незаконне відвідування зони ЧАЕС – тепер за це може загрожувати кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, у Мінекології заявляли, що на сьогодні в Чорнобилі реалізується 16 проектів міжнародної технічної допомоги з виведення з експлуатації та вдосконалення системи поводження з радіоактивними відходами.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо