Рада посилить покарання за незаконне відвідування зони ЧАЕС

Поділитися:

Український парламент посилив покарання за незаконне відвідування зони ЧАЕС – тепер за це може загрожувати кримінальна відповідальність. Відповідний документ Рада підтримала в п’ятницю, 2 липня.

Йдеться про законопроект №4156 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення».

У законі йдеться про важливість дотримання режиму радіаційної безпеки. Тому норми закону передбачають посилення відповідальності за незаконне проникнення на територію – тепер за це можуть завести кримінальну справу.

Нагадаємо, що раніше міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський заявив, що на сьогодні в Чорнобилі реалізується 16 проектів міжнародної технічної допомоги з виведення з експлуатації та вдосконалення системи поводження з радіоактивними відходами.

Відомо, що над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС мають намір створити безпечний конфайнмент, який стане екологічно безпечною системою для укриття радіоактивних відходів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо