Українцям розповіли про дешеву іпотеку

Поділитися:

Влада переконує, що з наступного року українці зможуть брати дешеві кредити під заставу свого житла в 7 відсотків річних. Розроблено відповідну державну програму. Про подробиці розповів заступник міністра фінансів Василь Шкуратов.

За словами чиновника, програма іпотеки в 7 відсотків річних запрацює вже з 2021 року. Як зазначив Шкуратов, низька ставка повинна діяти протягом усього терміну позики – до 20 років. Щоб зацікавити в участі комерційні банки, уряд планує за допомогою акціонерного товариства видавати їм позики під 5 відсотків. Тобто маржа банкірів складе не менше 2 відсотків. При цьому гроші візьмуть не з держбюджету, а зароблять і позичать банкам під низьку ставку.

Звичайно, зазначив чиновник, це не європейські 2-3 відсотки, але вже прорив, в порівнянні з сьогоднішніми ставками. Щоправда, швидше за все, вимоги до одержувачів таких кредитів будуть дуже високими.

Тим часом навіть сьогодні банки, які лідирують за іпотечними кредитами, синхронно зменшили відсотки. Два банки з лідерів з видачі іпотечних кредитів фіксують ставку на весь термін кредитування (до 20 років) на рівні 13 відсотків. Для бюджетників і медиків у держбанків є знижка – їхня ставка дорівнює 10 відсоткам, але фіксується всього на 5 років. Тому якщо процентні ставки виростуть, іпотека теж подорожчає.

Нагадаємо, чинний глава держави Володимир Зеленський оголосив про старт пріоритетної державної програми, яка пропонує українцям іпотеку під 10% річних.

Також раніше ми написали про те, що завдяки доступній іпотеці, українців заганяють в кабалу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
31 Липня 2021 року - 22:38
Йдеться про провінції Анталья, Мугла, Ізмір, Адана та Османіє.
31 Липня 2021 року - 21:05
У наступному місяці буде чотири вихідних поспіль.
31 Липня 2021 року - 19:10
З 2 серпня температура повітря опуститься до плюс 22-24 градусів.
Хакеры
31 Липня 2021 року - 18:33
Хакери зламали у 2020 році облікові записи е-пошти найвідоміших американських...