Скорочення пенсій чорнобильцям визнали незаконним

Поділитися:

Конституційний суд ухвалив рішення, яке зобов’язує відкорегувати закон, що змінює принципи розрахунку пенсій чорнобильцям. Як повідомила представниця Верховної Ради у Конституційному суді Ольга Совгиря, суд став на бік заявників за скаргою щодо скорочення пенсій чорнобильцям.

Після ухвалення змін у закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали унаслідок Чорнобильської катастрофи» у 2015 році – чорнобильці виступили проти зменшення гарантованих мінімальних пенсій. Восени 2018-го до Конституційного суду було подане звернення. Через більш ніж два роки з’явилося рішення за цією скаргою.

2018-го Конституційний суд ухвалив рішення, яке визнало незаконним зменшення пільг чорнобильцям, що відбулося наприкінці 2014-го. Суд дійшов висновку, що держава не може скорочувати пільги, компенсації чи гарантії без рівноцінної їм заміни.

Раніше ми повідомляли, що у Міністерстві соціальної політики заявляють, що українські підприємці можуть розраховувати лише на мінімальну пенсію (наразі це 1 тис. 769 грн), оскільки більшість ФОПів сплачують внески із мінімальної заробітної плати.

Також ми писали, що, на думку міністра соціальної політики Марини Лазебної, в Україні вже не можна зволікати із запровадженням накопичувальної пенсійної системи. Альтернативою стане підвищення пенсійного віку або зростання податків.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:30
Вже засуджені колишній керівник і три співробітники газового термінала в...
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...