У Мінсоцполітики розповіли про пенсії підприємцям

Поділитися:

У Міністерстві соціальної політики повідомляють, що українські підприємці можуть розраховувати лише на мінімальну пенсію (наразі це 1 тис. 769 грн), оскільки більшість ФОПів сплачують внески із мінімальної заробітної плати.

Як зазначила очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна, згідно із законом, підприємці можуть платити також і виплати більші, ніж з мінімальної зарплатні, проте цього не роблять.

Водночас, зважаючи на депутатський законопроект, над яким зараз працюють, ФОПи зможуть брати участь в обов’язковій накопичувальній системі добровільно. Тоді з’явиться можливість вибору: платити мінімальний внесок й претендувати на мінімальну пенсію, або ж – добровільно платити більше.

Нагадаємо, Міністерство соцполітики ініціює створення єдиної інформаційно-аналітичної системи соціальної сфери, де будуть зібрані всі соціальні групи у єдиному соціальному реєстрі. Очікується, що це допоможе уникнути нарахування неправомірних виплат, значно спростить для громадян отримання соціальної підтримки, а для держави — адміністрування.

Раніше ми повідомляли, що Мінсоцполітики збирається монетизувати пільги на проїзд. На цей час відомство вже розробило відповідний законопроект.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
30 Липня 2021 року - 7:32
Міністерство соціальної політики працює над новою пенсійною реформою, яку має...
29 Липня 2021 року - 13:15
Для отримання відшкодування необхідно звернутися до регіональних підрозділів грошового обігу...
29 Липня 2021 року - 12:43
Від початку минулого року українці можуть звернутися в управління соціального...
29 Липня 2021 року - 12:41
Над проблемою активно працюють бригади обленерго