Кабмін буде захищати карпатські ліси

Поділитися:

У Кабінеті міністрів були внесені зміни, які дозволять повністю опанувати так звані чорні вирубки дерев у карпатських лісах. Одночасно нові правила стосуватимуться трьох різновидів рубок – оздоровчих, формувальних та головного користування.

Такі кардинальні зміни були зумовлені тим, що відбувається у гірських районах. Станом на зараз ґрунти не витримують, виникають ризики повеней, також під час суцільної та неконтрольованої вирубки знищуються рідкісні види флори та фауни. Місцеві мешканці незадоволені таким станом речей. А на додаток до всього значно погіршується імідж держави у той час, як Україна є одним з головних постачальників лісу до країн Європи.

Раніше повідомлялося про те, що держава розробляє механізм продажу деревини без бізнесу. На початку поточного місяця представники Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) спільно з представниками Комітету деревообробної та меблевої галузі вийшли на переговори в Мінекології з метою залучення експертів з ЄБА для роботи над складним питанням. Йдеться про механізми, які окреслюють продаж необробленої деревини в країні.

Також ми писали й про те, що дві області можуть залишитися без лісів. За рік, із серпня 2019 до серпня 2020 року, в Рівненській області вирубали лісу у два з половиною рази більше, ніж за аналогічний період 2018-19 років – 5395 га проти 2101 га роком раніше, свідчать дані дослідження, проведеного компанією EOS Data Analytics, Інститутом космічних досліджень НАН України та Державним космічним агентством України.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо