Мін’юст анонсував перші новини по засіданню ЄСПЛ про окупацію Криму

Поділитися:

Найближчими днями Європейський суд з прав людини оголосить перші важливі новини про виробництво, що стосується анексії Росією Криму, яке відкрили за позовом України.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив міністр юстиції України. Відомо, що мова йде про справу “Україна проти Росії” №20958 / 14, зміст якого охоплює скарги уряду України на порушення Росією прав громадян.

Слід зазначити, що зараз справа перебуває на стадії розгляду питання про прийнятність. На цьому етапі Україна доводить юрисдикцію РФ щодо заявлених Україною порушень. Перше і єдине усне слухання за цим позовом відбулося 11 вересня 2019 року. Решта спілкування з судом відбувається письмово.

“Зараз ми очікуємо винесення рішення ЄСПЛ щодо прийнятності. Це ще не буде рішенням по суті вимог, але точно буде важливим проміжним результатом. Дату оголошення рішення про прийнятність ЄСПЛ розмістить на своєму сайті протягом найближчих декількох днів. Якщо ЄСПЛ визнає справу прийнятним, суд перейде до розгляду скарги України по суті “, – розповів глава Мін’юсту.

Нагадаємо, що ЄСПЛ (Європейський суд з прав людини) до кінця жовтня поточного року захищав права українців за 10 тисячам 100 скарг. У всіх цих справах від громадян нашої країни відповідачем є українська держава.

Раніше повідомлялося, що група пенсіонерів з Луганська не змогла домогтися поновлення виплат пенсій на окупованій території. При цьому люди поскаржилися на порушення права на власність і права на справедливий суд в Європейський суд з прав людини. Однак, ЄСПЛ прийняв рішення на користь України в даному питанні.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 22:57
Фахівці оцінюють суму вкраденого в десятки мільйонів доларів
20 Квітня 2021 року - 22:28
Місцеві "аналітики" провину за таку шкоду поклали на українську сторону
20 Квітня 2021 року - 21:30
До набрання чинності, виконавці могли стягувати кошти тільки за несплату...
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...