Вітренко хоче купувати газ у росіян

Поділитися:

У Міністерстві енергетики заявили, що мають намір купувати газ в Росії. При цьому мова йде виключно про приватні компанії з РФ, що не залежать від “Газпрому”. Це, на думку чиновників, допоможе подолати газову кризу в країні.

Зокрема, в Міненерго збираються розблоковувати транзит газу з Азії і дозвіл експорт газу з Росії незалежними від «Газпрому» компаніями. Крім того, політики кажуть про зменшення споживання газу коштом енергоефективності, збільшення власного видобутку коштом інвестицій, в тому числі і іноземних, а також нормалізації роботи біржі газу в Україну, яка ефективна регулювалися б державою.

Також, у відомстві хочуть дозволити укладати газові контракти замість споживача керівництву об’єднаних територіальних громад чи іншої місцевої влади. Йдеться про нові правила захисту так званих уразливих споживачів на ринку газу.

Нагадаємо, що компанія «Нафтогаз Трейдинг» виграла річний тендер на поставку газу для «Кіровоградгазу» в липні 2020 року. За оновленими договором «Нафтогаз Трейдинг» повинен поставити «Кіровоградгаз» 151 000 509 кубометрів газу, з яких в січні цього року – понад 23 тисяч. І відповідно до прописаними умовами договору, розплачуватися відразу за поставлене паливо компанія не зобов’язана – має на це рік часу.

Раніше повідомлялося, що в січні 2021 року постачальники газу в регіонах на 33 відсотки продають паливо вище, ніж це робить компанія «Нафтогаз України».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
7 Березня 2021 року - 21:30
Марсоходу доведеться проїхати 15 км за один марсіанський рік
7 Березня 2021 року - 16:26
Розмір пенсії визначається в поточних цінах виходячи з припущення, що...
7 Березня 2021 року - 15:27
Тепер поняття «стримуюча система» визначено чіткіше
7 Березня 2021 року - 14:28
Роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році