Українці активно беруть кредити

Поділитися:

Національний банк інформує, посилаючись на опитування низки українських банків, про зростання попиту на кредити населення третій квартал поспіль.

Як свідчить “Опитування про умови кредитування” НБУ за другий квартал поточного року, фінустанови оптимістично оцінили перспективи поновлення кредитування наприкінці першого кварталу року, попри загрозу посилення карантину. Зазначається, що рівень очікувань приросту кредитного портфеля фізосіб виявився найвищим за весь період спостережень, з 2015-го року.

За результатами огляду, у наступні 12 місяців 78% опитаних банків очікували зростання корпоративних позик, 82% – збільшення кредитів населенню.

Деякі великі фінустанови вказали на суттєве зростання попиту на іпотеку, його приріст банки оцінили найвищим за час спостережень. Серед факторів, які сприятимуть посиленню попиту – зменшення процентних ставок, покращення перспектив розвитку ринку нерухомості і споживчих настроїв, вважають вони.

Як наголошується у звіті, наступного кварталу респонденти очікують подальше зростання попиту на іпотечні кредити.

НБУ провів опитування 19 березня-9 квітня з-поміж кредитних менеджерів 23 банків.

Раніше повідомлялося, що у Національному банку заявили про пошук варіантів використання цифрової гривні для її запуску. За словами глави НБУ Кирила Шевченка, йдеться про такі способи застосування, де е-гривня була б найбільш корисною для громадян, учасників ринку і держави.

Нагадаємо також, що у Національному банку анонсували нову технологію в платіжній системі з боку Нацбанку “Простір”. За словами глави відомства, незабаром “Простір” зможе скласти гідну конкуренцію таким платіжним системам, як Visa і Mastercard на території України.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Жовтня 2021 року - 21:57
Проти посадовця відкрито кримінальну справу за земельні махінації у місті.
21 Жовтня 2021 року - 20:28
Усі невакциновані громадяни мають знову встановлювати мобільний застосунок «Вдома».
21 Жовтня 2021 року - 19:58
Олександра Олійника поновили на цій посаді у травні 2021-го.
21 Жовтня 2021 року - 19:25
На підтвердження звинувачень політик не навів ані доказів, ані прізвищ.