У НБУ розповіли про літні ціни на газ

Поділитися:

Згідно з “інфляційним звітом” Національного банку, цього літа вартість “блакитного палива” буде у більш ніж двічі вищою за цінові мінімуми літа 2020-го року.

Зі звіту випливає, що водночас, за підсумками поточного року вартість природного газу буде приблизно на тому ж рівні, що й минулого року, у зв’язку з поступовим зниженням цін на європейських газових хабах упродовж року та посиленням конкуренції на українському ринку.

При цьому, тарифи на житлово-комунальнальні послуги зростатимуть, адже їх не коректували минулого року, попри здорожчання газу та збільшення витрат на оплату праці.

В Україні з 1 травня на ринку природного газу почали діяти нові правила. Усі газопостачальні компанії запустили річний газовий продукт – фіксовану вартість “блакитного палива”, яка діятиме для українців упродовж року.

Раніше повідомлялося, що у компанії «Нафтогаз» заявили, що тепер споживачу буде простіше змінити постачальника газу. Зокрема, був оновлений процес перевірки прав власності у всіх заявках, які споживачі подають для заміни. Простіше кажучи, процес був автоматизований, і це дозволяє економити час та людський ресурс. Для цієї мети було проведено інтеграцію даних до держреєстру прав на нерухомість.

Також ми писали, що у «Нафтогазі» планують знизити ціни на газ для українців до початку наступного опалювального сезону. І навіть розробили кілька кроків, які, теоретично, допоможуть знизити ціни.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Травня 2021 року - 18:56
При цьому державні аудитори працюють набагато ефективніше
5 Травня 2021 року - 18:28
З 1 травня субсидію розраховують за новим порядком.
5 Травня 2021 року - 16:10
Якщо особа з інвалідністю є учасником бойових дій - їй...
5 Травня 2021 року - 15:35
Нардепи пропонують позбавити ЦНАПи права самовільно встановлювати терміни розгляду документів.