Рада хоче продовжити мита на експорт брухту

Поділитися:

Проєкт закону, який передбачає продовження на 5-ть років дії мита під час експорту брухту чорних металів, підтримав парламентський Комітет з питань екологічної політики.

Ініціатори законопроекту наголошують, що завдяки дії мита, введеного у 2016 році, вдалося здолати значний дефіцит та забезпечити роботу українських підприємств гірничо-металургійного комплексу, що приносить 10% ВВП, 20% товарного експорту та 200 тисяч робочих місць для громадян лише в ГМК.

Також використання металобрухту у вигляді сировини у металургії суттєво знижує навантаження на навколишнє середовище, особливо, з огляду на Європейський зелений курс. Окрім зменшення викидів вуглекислого газу металобрухт дозволяє раціонально використовувати мінерально-сировинну базу, адже залучаються вторинні ресурси для виробництва.

Раніше ми повідомляли, що в Україні падає заготівля металобрухту. За минулий рік знизилися обсяги заготовленого брухту чорних та інших металів. Так, якщо у 2020 році було заготовлено трохи більше ніж 3 млн тонн, то у 2019 році ця цифра була на 8,6% більше.

Також ми писали, що в Україні можуть повністю заборонити використання покрівельного матеріалу – шиферу. Відповідна норма міститься у законопроекті №4142 “Про систему громадського здоров’я”, який підготував профільний парламентський комітет з питань охорони здоров’я. Законопроект пройшов перше читання.

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...
14 Квітня 2021 року - 17:24
У 2020 році економічний ефект від діяльності Національного антикорупційного бюро...