НБУ перерахував до держбюджету на 9 млрд гривень менше

Поділитися:

У Національному банку повідомили, що перерахують до держбюджету 24 млрд 430 млн грн.

Як зазначив глава Ради НБУ Богдан Данилишин, Рада Нацбанку на своєму сьогоднішньому засіданні затвердила річну фінансову звітність та розподіл прибутку Нацбанку за минулий рік у загальній сумі 40 млрд 730 млн грн. Очікується, що частину цієї суми спрямують у загальні резерви НБУ.

За словами першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, держава отримає практично на 2 млрд грн більше, ніж Нацбанк очікував, коли надавав у минулому році прогнозну суму для закладення в бюджет поточного року.

Як пишуть експерти, це на 8 млрд 600 млн грн менше, ніж передбачено у держбюджеті-2021.

Раніше повідомлялося, що у Національному банку заявили про пошук варіантів використання цифрової гривні для її запуску. За словами глави НБУ Кирила Шевченка, йдеться про такі способи застосування, де е-гривня була б найбільш корисною для громадян, учасників ринку і держави.

Нагадаємо також, що у Національному банку анонсували нову технологію в платіжній системі з боку Нацбанку “Простір”. За словами глави відомства, незабаром “Простір” зможе скласти гідну конкуренцію таким платіжним системам, як Visa і Mastercard на території України.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу