Нацрада може обмежити комісію за еквайринг

Поділитися:

Нацрада реформ при президенті підтримала норму проєкту закону №4364, ухваленого за основу, щодо законодавчого обмеження рівня комісії за еквайринг.

Голова Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі зазначив, що зменшення рівня комісії було підтримано, попри те, що Національний банк офіційно проти.

Експерти зазначають, що в ціні товару, який продається в Україні, закладено 1,8-3 відсотки банківської комісії за операції з оплат картками, у той час постачальники з Євросоюзу, а також Amazon чи Alibaba платять своїм фінустановам 0,2-0,5 відсотки, ставка у РФ – 1 відсоток, Казахстані – 0,7 відсотка, Узбекистані – 0,5 відсотка.

Противники цієї пропозиції стверджують, що обмеження тарифу у Євросоюзі викликало стагнацію карткового ринку, там така регуляція вважається зараз “шкідливою та провальною”. Мовляв, лобіюють цю норму представники великих торгових мереж. Торговці хочуть опустити тариф на 1-1,5%.

Нагадаємо, раніше українські ресторатори закликали владу врегулювати розмір еквайрингу та міжбанківської комісії (інтерчейндж). Як вважають в Українській Ресторанній Асоціації, розмір винагороди за послуги еквайрингу не повинен бути вищий за 0,7% -1%.

Раніше повідомлялося, що українська влада у програмі з часткового безробіття планує зосередити увагу на тих видах економічної діяльності, котрі найбільше постраждали від карантинних обмежень.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
16 Жовтня 2021 року - 10:12
Нові заходи набудуть чинності вже 8 листопада
16 Жовтня 2021 року - 9:43
Один з авіалайнерів з новим українським номером UR-CTC 14 прибув...
16 Жовтня 2021 року - 8:41
Такі дані відомство представило станом на 13 жовтня 2021 року
16 Жовтня 2021 року - 8:12
Перевірки потрібні для вирішення питання з забрудненням повітря