Українцям нагадали, як будуть відключати електрику за борги

Поділитися:

У разі боргів за електроенергію, постачальники електроенергії мають право відключити споживачів. Так, законом передбачено алгоритм дій, який постачальники не можуть порушити. Зокрема, відключення можливе не раніше, ніж через п’ять днів після того, як боржника попередили про це.

Відомо, що в разі відключення електроенергії споживачу діє ряд правил:

• Попередження повинне бути оформлено письмово, де повинна бути вказана сума боргу, період, за який він утворився, а також дата і час, коли припинять подачу електроенергії.

• У повідомленні також повинні бути чітко зазначено прізвище, ім’я та по батькові посадової особи, яка склала попередження про відключення.

• Датою отримання попередження, від якої ведеться п’ятиденний відлік, вважається дата отримання повідомлення боржником з його підписом. Якщо це не фізична особа, а фірма, то такою датою є день реєстрації вхідної кореспонденції. Якщо повідомлення прийшло на поштове відділення, а вже звідти його доставили боржника, то датою отримання вважається третій календарний день з того дня, як повідомлення було отримано поштовим відділенням, в якому обслуговується боржник.

• Якщо споживач погасить заборгованість протягом відведених йому п’яти днів, електрику можуть не відключити. Але при цьому він повинен підтвердити постачальникові, що погасив свій борг за електроенергію.

• Якщо у споживача не вистачає грошей на те, щоб погасити борг за електроенергію, постачальник має право стягнути з нього в рахунок оплати боргу його рухоме майно. Правда, на це має бути дозвіл суду.

• Якщо вартості рухомого майна також не вистачає, щоб погасити борг за електроенергію, то в такому випадку можуть відібрати нерухомість.

Слід зазначити, що під час карантину відключати електропостачання боржникам заборонено. Крім того, в цей період не нараховується пеня за несвоєчасну сплату.

Нагадаємо, що 8-10 лютому біржова вартість електроенергії на ринку «на добу вперед» в об’єднаній енергетичній системі України в пікові години залишається на максимальному граничному рівні – 2048 гривень за мегават-годину. Такі дані ДП «Оператор ринку». Така ж ціна була і у вечірні години (18:00 – 20:00).

Раніше повідомлялося, що в Україні з квітня рівень вартості електроенергії для населення залишиться колишнім – 1,68 грн / кВт. Про таке рішення Кабінету міністрів оголосив на засіданні прем’єр Денис Шмигаль.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу