Прожитковий мінімум в Україні можуть перерахувати по-іншому

Поділитися:

Уряд України вніс пропозицію депутатам формувати в країні прожитковий мінімум на іншій основі, ніж він визначається зараз. Проект закону затвердили на засіданні Кабінету міністрів у середу, 27 січня.

З доповіддю щодо нового перерахунку прожиткового мінімуму на засіданні виступила міністр соціальної політики Марина Лазебна. Чиновниця нагадала, що прожитковий мінімум безпосередньо впливає на 180 різних зборів і виплат. Тому на основі цього показника і слід встановити розміри всіх зборів і виплат для населення.

Крім цього, на думку Марини Лазебної, прожитковий мінімум слід ввираховувати так, щоб він встановлював адекватні розміри мінімальної пенсії за віком, мінімальної заробітної плати, держдопомоги малозабезпеченим категоріям населення та інших соціальних допомог. Все це відбито в урядовому законопроекті, який незабаром надійде на затвердження парламентом України.

Прожитковий мінімум для працездатних українців зараз становить 2 270 грн.

Нагадаємо, в поточному році уряд 2 рази підвищить прожитковий мінімум для маленьких громадян України різного віку. Про це говорять дані з Кабінету міністрів України.

Також раніше повідомлялося, що уряд України має намір підняти рівень прожиткового мінімуму, а також соціальні виплати, які від нього залежать, два рази за рік.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 22:57
Фахівці оцінюють суму вкраденого в десятки мільйонів доларів
20 Квітня 2021 року - 22:28
Місцеві "аналітики" провину за таку шкоду поклали на українську сторону
20 Квітня 2021 року - 21:30
До набрання чинності, виконавці могли стягувати кошти тільки за несплату...
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...