Міненерго буде виводити шахтарів з кризи

Поділитися:

Президент України доручив Міненерго забезпечити енергогенеруючі підприємства вугільною продукцією вітчизняного виробництва та відновити роботу вугільних шахт, які зараз знаходяться в просте. Про це повідомляє прес-служба Міненерго, де вчора відбулася відповідна нарада.

У нараді взяли участь представники генеруючих компаній, вугільної галузі та незалежних профспілок гірників, які 30 червня почала безстрокову акцію під стінами Офісу Президента з вимогою забезпечити стабільну роботу шахт і виплати заробітної плати.

“Для стабільної роботи електроенергетичної галузі необхідні комплексні рішення. Ми повинні розуміти, як буде працювати енергетика і вугільна галузь в найближчій перспективі. Зараз необхідно забезпечити прогнозований збут вугілля і повернути до роботи шахтарів”, – зазначила в.о. міністра енергетики.

Але є проблема. Незважаючи на рішення Кабміну щодо пріоритетного використання вітчизняного вугілля на теплових електростанціях, в даний час “Центренерго” продовжує використовувати природний газ замість вугілля. Тому, “Центренерго” було рекомендовано визначитися з перспективами закупівлі вугільної продукції до кінця року, інформують в Міненерго.

“Зараз спалювання газу здається економічно вигідним, проте, це тимчасове короткострокове рішення. Зараз вже спостерігається тенденція до збільшення ціни на природний газ. А з початком опалювального сезону і підвищенням попиту таке зростання тільки прискориться. Тому, для надійної роботи електроенергетичного комплексу в осінньо-зимовий період необхідно забезпечити постійне постачання вугільної продукції. Але чим довше шахти будуть знаходитися в вимушеному простої, тим складніше буде повернути їх до нормального режиму роботи. Тому, якщо найближчим часом шахтарі не повернуться до роботи, в осінньо-зимовий період ми будемо змушені імпортувати вугілля за зовсім іншими цінами “, – пояснила в.о. міністра енергетики.

В її відомстві зазначають, що на друге півріччя “Центренерго” вимагає орієнтовно 2,4 млн тонн вугільної продукції, з яких державними шахтами може бути забезпечено лише половина від необхідного обсягу. Решта “Центренерго” має можливість закуповувати на вітчизняному ринку за конкурентними цінами.

“Центренерго” повідомили, що мають намір залучити кредити державних банків для фінансового оздоровлення підприємства.

На наступній нараді, проведення якого заплановано на поточному тижні, буде заслухано план виходу з критичної ситуації, яка склалася у вугільній галузі. У наступній нараді візьмуть участь і представники НКРЕКУ.

Раніше ми писали, що завдяки менеджменту Коломойського Державна компанія «Центренерго» коштує на думку Фонду державного майна «мінус» 1,4 млрд грн.

Також ми писали, що в Міністерстві енергетики України заявили про підготовку пілотного проекту щодо закриття шахт в одному з міст по німецькому досвіду.

 

 

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу