Луценко і Матіос використали рейдера Дрегера у справі судді Конституційного Суду

Поділитися:

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький до нинішньої посади як районний суддя Донецька у період 2006–2010 років за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту. Про це свідчить запис розмови за участю Олександра Тупицького, який верифікували, проаналізували, співставили із подіями того часу та публікують ЗМІ.

Сам Тупицький утримався від коментарів по суті поставлених журналістами запитань.

У жовтні 2018 року слідчі Генпрокуратури за участю СБУ здійснили запис розмови Олександра Тупицького в рамках кримінального провадження щодо іншого судді – колишнього голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова, який перебуває в розшуку.

Тупицький, який на той момент був заступником голови Конституційного суду, покликав на зустріч у кафе поблизу КСУ свого знайомого, донецького бізнесмена Владислава Дрегера, який на той момент, як виявилося, вже співпрацював з правоохоронцями та здійснив запис цієї розмови.

Як випливає із запису, Олександр Тупицький намагався переконати Владислава Дрегера не свідчити правоохоронцям про його роль у подіях навколо «Зуївського енергомеханічного заводу» (м. Зугрес), в заволодінні яким наразі підозрюється ексголова Вищого господарського суду Віктор Татьков.

«Тупицький не просто був мовчазним свідком, як суддя Віктор Татьков, який, вірогідно, шляхом введення в оману отримав цей завод під контроль. А схоже, отримав і свою частку у цьому підприємстві. І справді, із 2009 року міноритарним власником заводу став Борис Румак. За допомогою реєстру довіреностей «Схеми» виявили, що суддя йому три роки поспіль довіряв керувати своїм авто», – йдеться в розслідуванні.
Дізнавшись, що бізнесмен Дрегер збирається йти на співпрацю зі слідством та в деталях свідчити про обставини втрати ним заводу, на той момент заступник голови Конституційного суду попередив його про наслідки: «Я просто прийшов на попередження цієї ситуації, що цим ділом займатися не варто. Хоча б особисто стосовно мене не варто, тому що вона нічим не закінчиться. Закінчиться ось лише сильно загостреними відносинами», – заявив Олександр Тупицький у розмові з бізнесменом Дрегером, який здійснював запис у рамках співпраці зі слідчими Генпрокуратури.

Директор Асоціації «Бізнес-Варта» Ольга Матвєєва пояснює, що в таких резонансних справах розраховувати на слідство не варто. Лише на зовнішній подразник – а саме, на публічність.

«Мене насторожило те, що особою, яка названа бізнесменом з Донецької області – Дрегером – було таке викриття зроблено. У нашій практиці ми знаємо цю особу, як людину, що пов’язана з неправомірним заволодінням активами інших бізнесів. Враховуючи те, що наша робота є ґрунтовна і ми говоримо про те, де самі є самі адвокатами, ми досліджуємо не лише факти рейдерства, але й зв’язки. Дрегера я зустріла в історії з рейдерством з Кіровоградської області. Ми почали розмотувати ланцюг і дійшли до Дрегера», – розповіла Матвєєва.

За її словами, Асоціація «Бізнес-Варта» захищала власника олійно-переробного заводу з Миколаївської області.

«Коли дійшли до того, що певна компанія була задіяна в схемах фіктивного ПДВ, ми разом з журналістами продовжили копати далі. І зустріли далі компанії, які займаються тими ж схемами. Там ми побачили агрофірму «Маяки» і почали її вивчати. Тому що дуже багато у компанії виявилось судових позовів – на мільярди гривень. Більшість стосувалася фіктивних ПДВ. Як з’ясувалось – агрофірма «Маяки» – компанія з Донецької області. І про цю компанію в інтернеті розповідає сам Дрегер. З розповіді стає зрозуміло, що взяти під контроль цю компанію Дрегера попросив… Анатолій Матіос», – пояснила Матвєєва.

Експерти «Бізнес-Варти» вийшли на колишнього власника агрофірми «Маяки», у якого бізнес відібрали. А також на тих бізнесменів, які мали ділові стосунки з агрофірмою.

«Як нам пояснили, на дійсного власника агрофірми було подано заяву за фінансування тероризму. На два роки його було позбавлено волі. За той час було використано підробні документи і цілий ланцюг перепродажів. А компанія перейшла в сферу впливу осіб, яких пов’язують з Дрегером. Дрегер цього не заперечує. Він особисто про це розповів на відео, коли почав свідчити проти Матіоса», – каже Ольга Матвєєва.

За її словами, у справі прослідковується зв’язок між Анатолієм Матіосом – військовим прокурором, Юрієм Луценко, який був Генеральним прокурором, між керівництвом ДФС та між людьми, які організовують схеми рейдерства.

«Було створено навіть певну видимість: ДФС перевіряє, чи дійсно правильно відшкодовується ПДВ, навіть подає до суду, але до суду не з’являється прокурор і справу закривають», – пояснює голова «Бізнес-Варти».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
25 Січня 2021 року - 8:28
В опитуванні взяли участь 122 готелі з номерним фондом в...
25 Січня 2021 року - 7:59
Співпраця з Мотор Січ направлено на розвиток військової промисловості і...
25 Січня 2021 року - 7:40
Стало відомо, чи мають право українські правоохоронці конфіскувати в українців...
24 Січня 2021 року - 23:01
Згідно з прогнозами, вже у 2024 році до 90 відсотків...