Біля КПВВ «Каланчак» руйнується дамба, що блокує воду в Крим

Поділитися:

Дамба на 91-му кілометрі Північно-Кримського каналу, яка перекриває воду до анексованого півострова Крим, стала руйнуватися.

Відомо, що цю тимчасову греблю в 2014 році власними силами спорудили місцеві фермери. Для її спорудження використовувалися мішки з піском і металеві конструкції. Тепер місцеві жителі стали помічати, що загородження стало пропускати воду, яка тече з Дніпра в Крим.

Крім того, експерти говорять, що дно каналу тепер сухе, воно вже поросло деревами, а 7 років тому тут було 5 метрів води.

Слід зазначити, що крім цього тимчасового бар’єра, в Херсонській області в 2015 році почали зводити нову дамбу, щоб вода не потрапила в захоплений Росією український півострів. Однак, спорудження так і не добудували. І навіть зараз нова дамба не готова до експлуатації.

Нагадаємо, що влада анексованого Криму не може гарантувати населенню поліпшення ситуації з питною і технічною прісною водою на півострові. Також поки не скасовують і подачу води за графіком у двох найбільших містах – Ялті і Сімферополі.

Раніше повідомлялося, що Північно-Кримський канал був включений Кабінетом Міністрів України до переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. Таке рішення було прийнято на вістрі проблеми подачі води в анексований Російською Федерацією Крим.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
25 Вересня 2021 року - 20:15
Також можна буде оформити субсидії і соцдопомогу для малозабезпечених.
25 Вересня 2021 року - 18:01
Держстат підрахував, на скільки впало споживання основних видів харчових продуктів.
25 Вересня 2021 року - 17:05
На самоізоляції - близько 3 тисяч класів.
25 Вересня 2021 року - 16:34
У Мінсоцполітики розповіли про те, як у майбутньому зміниться пенсійна...