В Україні з’явиться Національна електронна бібліотека

Поділитися:

Верховна Рада підтримала законопроект щодо створення Національної електронної бібліотеки України.

Згідно з інформацією, бібліотека міститиме як комплексну інформаційну систему, що зберігає електронні копії друкованих видань, аудіовізуальних документів, а також має універсальний фонд електронних документів, каталог на фонд електронних документів і комплекс апаратно-програмних засобів. Зазначається, що адміністрування Національної електронної бібліотеки здійснюється національною бібліотекою, згідно з рішенням Міністерства культури і інформаційної політики.

Сума витрат на першому етапі створення становитиме 5—7 млн ​​гривень. Зокрема, кошти підуть на розробку програмного забезпечення, створення сайту та придбання обладнання. Надалі на підтримку систем та оцифровку документів буде йти близько 100—200 тис. гривень на рік.

Нагадаємо, Нова пошта випустила першого у світі робота-бібліотекаря, який допомагає відвідувачам експозиції «Леся Українка: 150 імен» підібрати книжку.

Також ми писали про те, що в Україні набув чинності закон, який прирівняв електронні та паперові паспорти. Зокрема, на законодавчому рівні закріплюється визначення е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнюється до фізичних аналогів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
7 Грудня 2021 року - 21:59
Також Держтуризму у 2022-му планує витрати мільйони гривень на промо-тури...
7 Грудня 2021 року - 21:07
Європейський центробанк обіцяє змінити дизайн банкнот
7 Грудня 2021 року - 17:23
45,5 млн грн на підтримку у безпечному стані енергоблоків та...
7 Грудня 2021 року - 16:47
Мінерал, що заборонений у сімдесяти країнах світу