«Запоріжгаз» може потрапити під санкції РНБО

Поділитися:

Рада національної безпеки та оборони може ввести санкції щодо низки облгазів у зв’язку накопиченою заборгованістю перед Оператором ГТС. З-поміж інших під санкції може потрапити «Запоріжгаз». Про це пишуть ЗМІ, які посилаються на кілька джерел, знайомих із планами Радбезу.

Найбільшими боржниками є облгази, котрі працюють під маркою Регіональної газової компанії – 7 млрд 970 млн грн. Саме вони потраплять під удар, стверджують джерела. В РГК входить і «Запоріжгаз».

Зазначається, що регіональні газові компанії за відібране та неоплачене “блакитне паливо” в якості виробничо-технологічних витрат заборгували перед ГТС 9 млрд 880 млн грн. Про це свідчать внутрішні підрахунки ОГТСУ боргів за відібране паливо з ГТС у 2020-му та першому кварталі цього року.

Вказано, що найбільше боргів накопичилося, коли в Україні встановили обмеження на тарифи газу для населення у 6,99 грн за куб.м.

Повідомляється, що РНБО планує втрутитися у ситуацію з боргами облгазів, адже це загрожує фінансовій стабільності Оператора ГТС. А його нестабільність “грає на руку “Газпрому”, наголошує джерело.

Нагадаємо, раніше у пресслужбі «Оператора ГТС» повідомляли, що приблизно чверть всіх операторів газорозподільних мереж докладають зусиль, аби розрахуватися за газ вчасно. А ось інші, і їх набагато більше, накопичують борги системно.

Раніше повідомлялося, що держава втрачає важелі впливу на газотранспортну систему. Таку думку має один з експертів ринку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб
21 Червня 2021 року - 11:15
Українці не вірять у справедливість судової системи
21 Червня 2021 року - 10:59
У Будинку уряду в Батумі затримали мінімум чотирьох учасників акції...
21 Червня 2021 року - 10:32
Раніше президент говорив про те, що режим paperless буде введений...