Верховна Рада ухвалила закон «Про платіжні послуги»

Поділитися:

Парламент ухвалив законопроект «Про платіжні послуги». Автори документа пояснюють, що він замінить закон «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», норми якого застаріли.

У Національному банку розповіли, що він допоможе імплементувати в українське законодавство ключові принципи Другої платіжної директиви ЄС (PSD2), а також Директиви про електронні гроші (EMD).

Серед основних змін Нацбанк виділяє наступні:

Встановлять на ринку 9-ь категорій постачальників платіжних послуг, з-поміж них – поштові оператори, та за певних умов – навіть органи держвлади. Передбачається поява нових учасників. Це – установи електронних грошей, філії закордонних платіжних установ, постачальників послуг щодо надання інформації із рахунків, платіжні установи – це ті ж небанківські фінансові установи, проте з більш ширшим набором платіжних послуг.

Небанківським постачальникам платіжних послуг дозволять відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні карти та електронні гроші. Йдеться про платіжні установи, установи електронних грошей, поштових операторів та решту постачальників платіжних послуг.

Центробанк зможе випускати «цифрову валюту Нацбанку», створити платформу для тестування послуг та технологій на платіжному ринку, яка передбачає тісну взаємодію НБУ зі стартапами.

Для зниження рівня кібершахрайства посилять відповідальність за протиправні дії з платіжними інструментами і засобами доступу до рахунків – постачальники платіжних послуг матимуть посилену автентифікацію користувачів в окремих випадках.

Раніше повідомлялося, що в СБУ взялися за важливе питання про те, що відбувається в Україні з міжнародними платіжними системами. Зокрема, монополія систем VISA і MasterCard на українському ринку, на думку заступника голови СБУ, є прямою загрозою національній безпеці нашої країни.

Нагадаємо, що в Національному банку України повідомляють про те, що українці дедалі більше надають перевагу безготівковим розрахункам з використанням платіжних карток.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Вересня 2021 року - 8:52
На реалізацію проекту закону з державного бюджету мають намір виділити...
23 Вересня 2021 року - 8:28
Міністр охорони здоров'я зазначив, що пріоритетні групи населення, які вакцинувалися...
23 Вересня 2021 року - 7:27
Від сьогодні, 23 вересня, вся Україна переходить до «жовтої» карантинної...
23 Вересня 2021 року - 7:16
Нова угода набере чинності на 30 день з офіційної дати...