Валютними ОВДП зможуть торгувати приватні інвестиційні компанії

Поділитися:

Валютними державними облігаціями на вторинному ринку з 15 січня 2022 року зможуть торгувати й учасники інвестиційних компаній. Відповідне рішення ухвалив Національний банк України.

Норми, що включають розширений список посередників щодо здійснення розрахунків на вторинному ринку облігацій, прописані у Постанові НБУ №3 від 13 січня 2022 року.

Слід зазначити, що раніше подібні операції були дозволені тільки банкам, а вже з 15 січня до них приєднаються і гравці небанківського ринку, причому на абсолютно рівних умовах.

У Нацбанку впевнені, що це нововведення сприятиме посиленню конкуренції, а також розширить можливості та підвищить ліквідність ринку державних облігацій.

Крім цього, банкам відкриють можливість за коштів, що надходять з-за кордону, в іноземній валюті зараховувати їх на рахунки фізичних осіб одержувачів у національній валюті. Також усі фінансові установи матимуть змогу переказувати іноземну валюту, придбану на відповідні цілі, з транзитного рахунку банку, не нараховуючи її на поточні рахунки українців.

Очікується, що дані впровадження допоможуть якісніше розвивати ринок платіжних послуг у країні, для споживачів ці послуги стануть дешевшими, а також зростуть обсяги приватних надходжень з-за кордону.

Раніше ми писали про те, наскільки зріс обсяг ОВДП.

Також ми повідомляли про те, що інспектори перевірять 35 фінустанов протягом року, а розпочне свою діяльність контролюючий орган вже з І кварталу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Січня 2022 року - 23:00
Папа Римський Франциск запропонував 26 січня провести День молитви за...
23 Січня 2022 року - 21:36
У Всесвітній організації охорони здоров'я припускають появу нових штамів у...
23 Січня 2022 року - 20:44
Серед загиблих є керівник відділу охорони здоров'я міністерства охорони здоров'я
23 Січня 2022 року - 20:09
У лютому 2022 року уряд Німеччини передасть Україні польовий шпиталь