«В Україні за паперами близько 2 млн громадян отримують мінімальну зарплату» – експерт

Поділитися:

Схеми ухилення від оподаткування призводять до загальних втрат державного бюджету України у розмірі від 263 до 443 млрд грн на рік.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного фахівцями Інституту соціально-економічної трансформації та Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Лідером схем із мінімізації податків стала виплата зарплат у конвертах. Обсяги таких виплат приблизно становлять 220-300 млрд грн на рік, а втрати бюджету – від 110 до 150 млрд грн.

На другому місці рейтингу – контрабанда. Втрати бюджету від сірого та чорного імпорту становлять від 68 до 120 млрд грн. За останній рік зросли обсяги обох цих схем.

На третьому місці стоять офшорні схеми. Обсяги виведення доходів за кордон зменшилися і сягають від 120 до 200 млрд грн (15-35 млрд грн втрат бюджету на рік).

Олег Гетман, економіст, координатор експертної групи “Економічна експертна платформа”, виступив в ефірі “Першого Ділового” телеканалу. Він розповів, що завдяки графіку, який був побудований економістами на підставі кількох критеріїв та показників, став зрозумілим реальний зв’язок із зарплатами українців та втратами бюджету.

«Ми побачили, що близько 1,75 мільйона осіб отримують мінімальну заробітну плату. У цей же час мінімальну заробітну плату мають отримувати лише близько 500 тисяч осіб. Ми взяли ці 1,25 мільйонів осіб (різниця 1,75 млн і 500 тисяч, прим. ред.), визначили приблизну цифру, яку вони мали б отримувати, якби отримували зарплати відповідні розподілу, і дійшли висновку, що ці 1,25 мільйонів осіб додатково отримували ще 40 мільярдів гривень».

Після чого, за словами експерта, вже неважко було вирахувати втрати бюджету.

«Друга складова нашої роботи стосувалася не лише тих, хто отримує зарплати у конвертах у вигляді доплат до мінімальної, а ще й повністю неоформлених працівників. В даному випадку ми взяли три незалежні один від одного структури і визначили, що приблизно 20-25% населення одержують повністю чорні зарплати, тобто взагалі неоформлені. Насамперед це будівельна сфера, транспорт і так далі».

За словами фахівця, ці люди загалом одержують 260-300 мільярдів у конвертах, що відповідно веде до втрат бюджету.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що рівень «тіньової» економіки в Україні зріс на 31%, порівняно з минулим роком.

Також ми повідомляли, що Держстат зафіксував зменшення реальної заробітної плати порівняно з попереднім місяцем.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Січня 2022 року - 22:54
За кожним бійцем буде закріплена певна зброя
18 Січня 2022 року - 22:46
Польська залізниця звинуватила «‎Укрзалізницю»‎ у блокуванні всіх транзитних залізничних перевезень
18 Січня 2022 року - 20:57
Він вимагав 600 тис. грн хабаря за безперешкодне виконання тендерних...
18 Січня 2022 року - 20:48
Колишнього посадовця Харківської ОДА звинувачують у шахрайстві та спонуканні до...