Українців будуть позбавляти зарплати за борги з комуналки

Поділитися:

В Україні вже з липня поточного року заборговані кошти за комунальні послуги автоматично списуватимуть із банківських карток громадян. У березні Міністерство юстиції видало наказ, відповідно до якого із рахунків боржників кошти зніматимуть автоматично.

Як пояснюють експерти, у разі відкриття провадження – виконавець вже не направлятиме кожному банку відповідний лист-вимогу про надання інформації щодо наявності коштів на рахунках конкретних боржників чи взагалі наявність рахунків у фінустановах.

Інформацію одразу вноситимуть у систему і банки блокуватимуть рахунки боржників.

Разом з цим, забиратимуть не всі кошти з банківської карти боржника, а певний відсоток за різні види боргу. За заборгованість за комунальні послуги зніматимуть 20% заробітної плати чи пенсії, що надходитимуть на картку. За борги з аліментів – половину такої виплати.

Також експерти вважають, що кількість боржників суттєво зросте з настанням опалювального сезону, коли суми за комунальні будуть істотно вищі, і суди масово ухвалюватимуть рішення про стягнення боргу.

Фахівці додають, що заборгованість за комунальні зростає, адже підвищують тарифи, і для чималої кількості українців вони непідйомні.

Нагадаємо, що тарифи на опалення можуть підвищити на третину.

Також ми писали про те, що знову перерахують тарифи на природний газ.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ