Україна втратила 10% ВВП через Росію

Поділитися:

Згідно з даними Центру економічної стратегії, втрати України у зв’язку з окупацією частини території Донецької та Луганської областей склали 50 млрд доларів. При цьому аналітики центру пояснили, що розрахунки охоплюють 5-річний період з 2014 по 2018 рік і показують суму доданої вартості, яку могли б зробити місцеві підприємства, проте війна і окупація цьому завадили.

“Через втрату територій, людей і активів, розриву ланцюжків вартості і міграції населення в результаті війни з РФ економіки Донецької і Луганської областей суттєво втратили в порівнянні з іншими областями України. За оцінкою Центру економічної стратегії, недовироблена додана вартість склала понад 50 млрд дол. США (відповідно 1,2 трлн грн) за 2014-2018 роки, з яких 13,5 млрд дол. США тільки в 2018 році “, – йдеться в повідомленні центру .

Відомо, що сума втрат еквівалента 10% від ВВП, який Україна в цілому справила за 5 років.

Слід зазначити, що розрахунки включають тільки недовиробленої додану вартість. За даними центру, середнє зростання по країні в 2013-2018 склав 22% в рік в гривневому еквіваленті.

Крім того, загальні втрати України набагато вище, оскільки їх оцінка не враховує втрати активів, які були зруйновані або зараз знаходяться на непідконтрольній Україні території, а також вплив економічної кризи, викликаної військовою агресією РФ.

Нагадаємо, що в Міністерстві розвитку економіки прогнозують, що в січні-березні цього року збережеться негативна динаміка ВВП через наслідки січневого локдауну, проте вже в квітні-червні зростання економіки перевищить 7 відсотків.

Раніше повідомлялося, що керівник практики з питань освіти в Європі та Центральній Азії Світового банку Гаррі Патрінос на форумі про виклики коронавірусної пандемії для України повідомив, що закриття шкіл спричинить довготривалі економічні втрати.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
11 Квітня 2021 року - 13:30
Уряд дозволив перетин кордону без ПЛР-тесту дітям-іноземцям
11 Квітня 2021 року - 13:00
Кияни накопичили борг за спожите тепло та гарячу воду в...
11 Квітня 2021 року - 10:59
Експерти припускають, що попит на біткоіни буде сильно зростати в...
11 Квітня 2021 року - 10:30
Вимоги щодо стажу виростуть на 12 місяців