У наступному році подорожчають будматеріали і житло

Поділитися:

Експерти конфедерації будівельників України заявляють, що багато операторів будівельного ринку вже почали закладати в ціну собівартості будматеріалів курс 30-31 грн/$. А це означає підвищення цін на будівельному ринку.

За прогнозами, ціни почнуть рости вже на початку року, і, перш за все, на зростанні позначиться пожвавлення первинного ринку, яке очікується вже до весни. Відповідно, підвищиться попит на будматеріали, незважаючи на те, що вони стануть вже більш дорогими. Крім того, позначиться на зростанні цін і зростання курсу долара.

Ріелтори очікують, що цінники піднімуть, перш за все, в найбільш затребуваних житлових комплексах, і це буде клас комфорт і бізнес-сегмент. Елітне первинне житло також перегляне свої ціни. Поки важко припустити точний коефіцієнт підвищення вартості, однак зростання на 15-17% за рік здається експертам цілком природним. Однак житло економ-класу може навіть впасти в ціні через високу конкуренцію серед житлового комплексу цього сегмента.

Також, протягом поточного року вартість цегли і гіпсової штукатурки майже не змінилася, але вартість бетону зросла на 25%, розчин подорожчав майже на 18%. Значно подорожчала арматура, виробництвом якої в Україні займається всього 2 заводи. Вартість вентильованих фасадів також стрімко росла, оскільки вони переважно складаються з імпортних матеріалів. З огляду на багато негативних факторів, попит на готове житло в столиці, просів на 41%.

А значить, свої втрати девелопери частково компенсуватимуть за рахунок підвищення цін на нерухомість. У той же час частка довгобудів в наступному році збільшиться ще більше.

Раніше повідомлялося про те, як можна вберегти нерухомість від рейдерів. Свої поради розповіли в Міністерстві юстиції.

Також ми писали про ситуацію на ринку офісної нерухомості в Києві. В останні місяці ціни пішли вниз — це вплив пандемії, карантину та змін, які відбулися у свідомості численних бізнесменів. В цей час багато з них знижують кількість офісних площ, відмовляються від філій компаній в інших містах, переводять частину співробітників на віддалений режим роботи. Карантин показав, що всі ці дії ведуть до економії бюджету компаній.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
12 Квітня 2021 року - 10:00
Кожен другий українець заявив, що буде більше дотримуватися правил «жорсткого...
12 Квітня 2021 року - 9:26
Нова хвиля зростання курсу валюти почалася в грудні, коли за...
12 Квітня 2021 року - 8:57
Стаж почали жорстко враховувати тільки з початку 2000-х, до цього...
12 Квітня 2021 року - 7:59
В умовах карантину послуги з пенсійного забезпечення можна отримати віддалено...