Стало відомо, скільки втратять банки через примусову реструктуризацію кредитів

Поділитися:

Експерти повідомляють, що примусова реструктуризація валютної іпотеки загрожуватиме українським банкам збитками у 10 мільярдів гривень.

Як зазначають у Національному банку, крім очікуваних збитків, є вже понесені. На сьогодні 9 тисяч позичальників не сплатили фінустановам валютну іпотеку. Станом на кінець лютого цього року, частка валютної іпотеки на балансах банків становила близько 15 млрд грн, переважна більшість кредитів (понад 90%) – видана в доларах. У НБУ додають, що доларової іпотеки на балансах фінустанов було майже на 500 млн доларів.

Експерти нагадують, що у червні 2009 року, до заборони на видачу валютних позик, портфель кредитів фізосіб в іноземній валюті становив 24,5 млрд доларів. Найбільшу кількість кредитів видали іноземні банки – 15 млрд доларів.

Днями парламент підтримав реструктуризацію боргів за валютними споживчими кредитами та продовжив мораторій на стягнення майна громадян, як забезпечення за кредитами в іноземній валюті.

Раніше повідомлялося про позбавлення ліцензій одинадцяти кредитних спілок. Таку інформацію оприлюднили в Національному банку України.

Також ми писали й про те, що процес кредитування економіки в нашій країні зупинився.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 22:46
Станом на зараз підписано 217 таких договорів
9 Травня 2021 року - 21:43
Все це заплановано в рамках «Великої приватизації»
9 Травня 2021 року - 21:14
Йдеться про обставини розірвання орендного договору та роль у цьому...
9 Травня 2021 року - 20:16
Одна з причин — постійне і навмисне заниження показників лічильників,...