«Об’єднання «Центренерго» з держшахтами підвищить його вартість при продажу», – експерт

Поділитися:

«Центренерго» можуть об’єднати з шахтами двох вугільних держкомпаній: шахтами «Добропіллявугілля-видобуток», «Шахта імені М.С. Сургая» і двома шахтами з «Селидіввугілля» – «Україна» і «Котляревська». Про це повідомив заступник міністра енергетики Максим Немчинов. За його словами сформовані попередні висновки комісії щодо списку шахт, які можуть бути запропоновані для інтеграції в акціонерне товариство.

Цю тему в ефірі телеканалу «Перший Діловий» обговорили з економічним експертом Геннадієм Ричкою. Зокрема, він прокоментував, як це об’єднання позначиться на фінансовому стані шахт.

«Перш за все, хочу сказати, що« Центренерго »у нас в планах великої приватизації. І об’єднання з цими шахтами – думаю, доцільність в цьому є. Поєднання цих шахт з «Центренерго» – це забезпечення сировиною «Центренерго» і вибудовування вертикальної структури (інтегрованої компанії). Відповідно, це цікаво буде для «Центренерго», і, відповідно, ціна при продажу «Центренерго» буде вище, ніж без сировинних якихось можливостей для поставок », – зазначив експерт.

Він вважає, що уряд буде намагатися максимально прозоро провести приватизацію «Центренерго».

«Тому що це – один з найбільших об’єктів енергетики. Зараз буде створюватися подобу суміщення з ресурсною базою для об’єднання цих шахт. Але проблема, на мій погляд, не в цьому, а в тому, що у Кабміну, у прем’єра, немає стратегії розвитку вугільної промисловості взагалі. Від слова – «зовсім». Тобто, немає стратегії, немає розуміння. Загалом це таке, знаєте, імітація реформ для того, щоб нашим європейським партнерам показати, що ось ми займаємося дійсно декарбонізацією, дійсно ми намагаємося якимось чином вугільну галузь трансформувати. Тому що на даний момент економічний ефект, економічні показники шахт в зв’язку з різким зростанням на світових ринках вугілля – він буде вище. Зі збільшенням вартості електроенергії – знову ефективність підніметься у «Центренерго», якщо це підвищення вартості електроенергії, як планується, аж до двох разів. Відповідно це позначиться і на фінансових результатах «Центренерго» і цей актив, сподіваються, що буде цікавий, в тому числі інвестору з зовнішніх наших партнерів», – резюмував фахівець.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Вересня 2021 року - 16:24
У вересні 2020 року кількість пропозицій складала 53 тисячі, натомість...
20 Вересня 2021 року - 15:35
В країні спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації - МОЗ.
20 Вересня 2021 року - 15:05
В першу чергу будуть вирішуватися стратегічні завдання галузі, але також...
20 Вересня 2021 року - 14:29
Регулятором ринку буде Мінціфра, крім окремих випадків, де вступає НБУ...