Міненерго звинуватило “Енергоатом” в лобізмі інтересів олігархів-тепловиків

Поділитися:

Міністерство енергетики України звинувачує Енергоатом в обмеженні атомної генерації на користь тепловиків-олігархів. Про це повідомили у випуску новин “Першого Ділового” телеканалу.

Представники ж Енергоатому відповідають, що всьому виною рішення уряду переглянути прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік. Через збільшення кількості ремонтів довелося зупинити відразу кілька блоків АЕС. На думку фахівців “Енергоатому”, саме це і призвело до порушення графіка робіт на атомних електростанціях і знизилася частка в атомній генерації в осінньо-зимовий сезон, коли на ринку електроенергії зазвичай спостерігається дефіцит.

Відомо, що найбільше падіння обсягів виробництва електроенергії виникли з квітня цього року, саме тоді, коли були введені балансові обмеження. Вперше в історії вітчизняної атомної галузі три енергоблоки були виведені в резерв. Інші працювали з обмеженнями потужності від 10 до 40%. Така ситуація завдала майже півтора мільярда гривень збитків – кажуть в Енергоатомі.

Непродумані рішення Міненерго привели до зростання виробництва електроенергії тепловими електростанціями. Їх частка в енергобалансі країни в періоди обмеженою почала перевищувати частку атомної генерації. Зауважимо, в минулому 63% теплової генерації забезпечував енергохолдинг ДТЕК, що належить Рінату Ахметову.

І це не єдині рішення влади, які йдуть на користь перш енергетичному монополісту. Іншим фірмам українського олігарха – “Енергоатомом” з божевільними дисконтом продає електроенергію.

Зокрема, 18 листопада Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча зміг купити електроенергію зі знижкою до спотової ринкової ціни ще на 20%. Ціна продажу склала 1285 грн за МВт / год. У той же час на «ринку на добу вперед» ціна становить понад 1600 грн. На конкурентних аукціонах без обмежень зазвичай такі дисконти становлять не більше 10%.

Всього на цьому аукціоні Енергоатому було тільки три учасники. Низька кількість обумовлена тим, що це так званий «спеціальний аукціон», де електроенергію можуть купувати тільки окремі великі підприємства. А ось ініціювало введення таких аукціонів Міненерго в червні цього року.

Нагадаємо, що українські АЕС перейшли в холодний резерв: в країні колосально знизилася працездатність атомних блоків, які раніше працювали потужністю в 2 800 мегават. Про це повідомляє голова комітету Верховної ради з питань енергетики Андрій Герус.

Раніше повідомлялося, що в Міненерго розповіли, що протягом зими 2020-2021 не плануються віялові відключення електрики. Більше того, країна входить в зимовий період з рекордними запасами палива, а також з такими генеруючими потужностями, які дозволять забезпечити всім українцям постійна наявність електрики. Навіть той факт, що НАЕК «Енергоатом» не довів до кінця ремонтну кампанію, не завадить.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
28 Листопада 2020 року - 21:59
І найманим працівникам за законом теж обіцяють компенсацію
28 Листопада 2020 року - 21:26
Ініціативу МОЗ в уряді відкинули
28 Листопада 2020 року - 20:27
Додатково хочуть змусити платити за воду, вивезення сміття та опалення
28 Листопада 2020 року - 19:54
В уряді запропонували парламентаріям вилучити із запланованих витрат на освіту...