МАГАТЕ повідомило, скільки у Ірану радіоактивного урану

Поділитися:

Запаси збагаченого радіоактивного іранського урану в 16-ть разів перевищують норму, узгоджену в договорі 2015-го року. Про таке у новому звіті повідомило МАГАТЕ, інформує телеканал “Перший Діловий“.

Нині у розпорядженні Тегерана – три тисячі 200 кілограмів небезпечної сировини. Та за угодою ліміт – 202 кілограми. До слова, ще до її підписання в арсеналі було понад 6-ть тонн збагаченого урану.

Також, додають у МАГАТЕ, Іран не зміг пояснити сліди урану, які знайшли на 3-х незадекларованих об`єктах. А це, вважають оглядачі, може вилитись у новий дипломатичний конфлікт із Заходом. Окрім того, під загрозою нині – ядерні перемови, які вже три місяці тривають у Відні. В них беруть участь представники Тегерана та 5-ть підписантів договору 2015-го року – США, Росія, Велика Британія, Франція та Німеччина.

З приходом до влади Джо Байдена у Вашингтоні заговорили про повернення країни до Спільного та всеосяжного плану дій. Три роки тому за наказом Дональда Трампа США покинули ядерну угоду. А санкції проти Ірану – поновили. У відповідь Тегеран почав поступово відхилятися від попереднього курсу. Цього року в лютому Іран погодився знову пустити на свої об`єкти експертів МАГАТЕ. Та поки незрозуміло, чи зможуть звіти агенції втримати іранську ядерну програму.

Нагадаємо, що в Державному департаменті Сполучених Штатів Америки заявили про те, що країна готова дещо полегшити санкції проти Ірану. Про це повідомляє глава прес-служби відомства Нед Прайс.

Раніше повідомлялося, що в Ірані зафіксована аварія на заводі зі збагачення урану. Саме підприємство розташоване в пустелі, в провінції Іспахан. За попередніми даними аварія пов’язана з електричними мережами.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Січня 2022 року - 12:42
Роком раніше було запущено ще 41 свердловину з видобутку газу
18 Січня 2022 року - 11:02
У межах UNIFIER знаходяться близько 200 канадських військових
18 Січня 2022 року - 10:37
У вигляді допомоги захисту від Росії
18 Січня 2022 року - 9:02
В опитуванні взяли участь 688 компаній