Банки судяться з НБУ з приводу їх незаконної ліквідації

Поділитися:

Акціонери банків України, які були виведені з ринку у 2014-2017 рр., масово подають позови до судів з метою відстояти незаконність ліквідації. Цей період в українській історії вже названий влучним словом «банкопад», в той час було ліквідовано близько сотні фінустанов.

У зв’язку з введеними пізніше законами акціонерам не вдасться повернути власність, проте отримати компенсацію за завдані збитки вони можуть. У кожному з випадків мова може йти про суми, які обчислюються мільйонами гривень. І виплати, як кажуть експерти, опосередковано ляжуть тягарем на бюджет України.

Виведення з ринку здійснювалося з різних приводів, однак найчастіше в справі фігурували такі: шахрайство, втрата ліквідності.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк видав 9 млрд рефінансування п’яти банкам. Загалом, з квітня національний регулятор провів 31 аукціон з видачі короткострокових позик майже 46 млрд гривень. Крім того, на початку грудня рефінансування отримали 11 банків — з терміном погашення протягом 5 років на 11 млрд гривень. З травня центробанк видав довгострокових кредитів на 48 з половиною мільярдів гривень.

Також ми писали й про те, що банки будуть перевіряти пенсіонерів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
31 Липня 2021 року - 22:38
Йдеться про провінції Анталья, Мугла, Ізмір, Адана та Османіє.
31 Липня 2021 року - 21:05
У наступному місяці буде чотири вихідних поспіль.
31 Липня 2021 року - 19:10
З 2 серпня температура повітря опуститься до плюс 22-24 градусів.
Хакеры
31 Липня 2021 року - 18:33
Хакери зламали у 2020 році облікові записи е-пошти найвідоміших американських...