Субсидію даватимуть лише після подачі декларації про доходи

Поділитися:

Українцям, які бажатимуть отримати субсидію для оплати житлово-комунальних платежів, розраховуватимуть її за новим порядком. Нові норми діють з 1 травня 2021 року.

Нарахування субсидії здійснюватимуть виключно після надання нових заяв та декларації про доходи і витрати. Їх прийматимуть упродовж травня – вересня поточного року. Якщо громадяни звернуться у цей період – житлові субсидії призначатимуть, починаючи з травня.

Згідно з новим порядком, субсидії не надаватимуть особам:

  • які володіють житловими приміщеннями загальною площею більше 130 квадратних метрів (для квартири), 230 квадратних метрів – для приватного будинку.
  • якщо один із членів родини володіє транспортним засобом, якому менше п’яти років; більш ніж одним транспортним засобом, якому менше 15-ти років.
  • якщо в родині є повнолітні особи, але не мають доходів, або дохід менший за розмір мінімальної зарплати, або за них не сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування упродовж трьох місяців. Виняток – особи, які отримують пенсію, стипендію чи соціальну допомогу.
  • якщо член сім’ї перебував за межами країни загалом 60 днів.
  • якщо один із членів родини упродовж року перед зверненням за субсидією, здійснив купівлю на понад 50 тисяч грн.
  • якщо хто-небудь з сім’ї володіє більш ніж одним житловим приміщенням.
  • якщо член родини має на депозитному рахунку у банку кошти, що сумарно перевищує 25-ти кратний розмір прожиткового мінімуму (2 тис. 189 грн).
  • якщо хто-небудь з родини купував валюту, а також банківські метали на загальну суму вищу за 50 тисяч грн.

Раніше ми повідомляли, що українські експерти розповіли про наслідки скасування “Публічних зобов’язань з обслуговування” (ПСО) для населення. Зокрема, в такому випадку набагато більше українців матимуть потребу в субсидіях, однак державний бюджет України навряд чи зможе покрити такий великий запит.

Також ми писали, що зміна газопостачальної компанії на цей момент прописана в законодавстві, тому кожен споживач «блакитного палива» має право сам вирішувати, у кого купувати газ. Тим часом багато українців не роблять цього, оскільки бояться втратити наявну субсидію. Зараз працює алгоритм, при якому субсидія перенесеться, іншими словами, кінцевий споживач не платитиме більше.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб
21 Червня 2021 року - 11:15
Українці не вірять у справедливість судової системи
21 Червня 2021 року - 10:59
У Будинку уряду в Батумі затримали мінімум чотирьох учасників акції...
21 Червня 2021 року - 10:32
Раніше президент говорив про те, що режим paperless буде введений...