ВООЗ і Всесвітній банк рекомендують не підвищувати акциз на сигарети

Поділитися:

Один із законопроектів, який не так давно подав на розгляд у ВРУ нардеп Петруняк, пропонує підвищення акцизу на сигарети. Однак, як зазначили в ВООЗ і у Світовому банку, такий закон може в майбутньому завдати шкоди українській економіці.

Зокрема ж, мова йде про збільшення адвалору — це одна зі ставок акцизу на тютюнові вироби. Як відомо, такий акциз стягують тільки з преміальної категорії товарів, в нашій країні це сигарети, ціна яких перевищує 51,07 грн. На думку нардепа, автора законопроекту, підвищення адвалорної частини акцизу призведе до отримання доходів в бюджет, а також побічно вплине на оздоровлення нації. Однак в ВООЗ з таким висновком не згодні — за статистикою, підвищення адвалору призводить до того, що курці переходять на менш якісні сигарети, оскільки вони дешевші.

Ще один негативний момент, так чи інакше пов’язаний з підвищенням адвалорної частини акцизу — підвищення попиту на контрабандну (нелегальну) продукцію.

Раніше повідомлялося про те, що акциз на автогаз можуть підняти в три рази. ЗМІ нагадують, що зараз акцизний податок на бензин становить 213 з половиною євро за одну тисячу літрів палива. А акциз на газ для авто — всього 52 євро.

Також ми писали й про те, що Мінекономіки запропонувало виключити вина з акцизних товарів. У Міністерстві економіки України представили проект закону, за яким винороби з виробництва неміцних вин без спиртової складової звільняються від акцизного податку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
16 Червня 2021 року - 18:35
У п'ятницю і на вихідних температура повітря сягне +27...+29.
16 Червня 2021 року - 14:18
Оголошено і нова дата закінчення карантину 3 31 серпня цього...
16 Червня 2021 року - 12:57
Загальна сума афери - 54 мільйони гривень
16 Червня 2021 року - 12:32
Закон тільки прийнятий, а експерти вже зайнялися аналізом