Уряд планує скоротити експорт пшениці цього року

Поділитися:

За інформацією експертів, обсяги експорту продовольчого українського зерна в сезоні 2020-2021 можуть бути набагато нижче, в порівнянні з минулим роком.

Таке скорочення дозволяє експортувати пшеницю не більше 14,9 млн тонн, а жито – тільки 1 тисячу тонн. Але такі обсяги поки що не є граничними, адже прописані в проєкті меморандуму, який повинні підписати учасники ринку зерна і міністерство. У будь-якому випадку, і ті, і інші можуть оскаржити документ.

Нагадаємо, що цього літа Україна може опинитися в продовольчу кризу через недоотримання врожаю в майже 1 млн. Тон зернових. Така ситуація склалася через сильну посуху, яка довгий час спостерігалася на території України, як свідчать дані Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Раніше повідомлялося, що травневі дощі, які пройшли в Україні, сформували оптимальні умови для росту кукурудзи. «Дощі забезпечили добре зволоження грунту під пізніми культурами – для кукурудзи, соняшнику та сої зараз сформувалися« райські умови », – говорить начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо