Уряд не буде приватизувати держлісгоспи

Поділитися:

Кабінет міністрів України схвалив новий законопроект, згідно з яким державні підприємства лісогосподарської галузі включені до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації.

«Внесення лісгоспів в цей перелік передувала важка і копітка робота. Список підприємств, що не підлягають приватизації, формувався на основі численних експертних обговорень та пропозицій, наданих зацікавленими органами », – зазначив голова Державного агентства лісових ресурсів.

Відповідно до критеріїв про заборону приватизації не підлягають продажу:

підприємства, які забезпечують енергетичну незалежність і обороноздатність держави;
є природними монополіями;
діяльність яких має критично важливе значення для суспільства.

«Сподіваюся, що під час розгляду законопроекту в парламенті нікому не прийде в голову прибрати державні лісогосподарські підприємства з цього переліку. Адже вони, в більшості, розташовані в сільській місцевості, що дозволяє людям мати офіційну роботу і зарплату, а бюджетам – сплату податків, кошти від яких потім йдуть на нові дороги, заклади соціальної сфери і розвиток місцевості », – підкреслив Голова Держлісагентства.

Нагадаємо, що державний бюджет отримає 314 мільйонів гривень від продажу державного майна. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Фонду державного майна України.

Згідно з наданими даними, сума інвестицій зросла більш ніж в два рази в порівнянні з березнем-травнем 2019 року.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Лісового кодексу України про проведення національної інвентаризації лісів», прийнятий Верховною Радою 2 червня.

Однак повну інвентаризацію лісів України збиралися провести ще протягом 2004-2007 років, але через відсутність фінансування до цієї справи не приступили. Вдруге коштів на проведення інвентаризації не вистачило в 2010-2015 роках.

Читайте також
19 Червня 2024 року - 8:27
Від початку російського широкомасштабного вторгнення аграрний сектор зазнав збитків на...
18 Червня 2024 року - 18:47
Нового підвищення тарифів на світло в Україні найближчим часом не...
18 Червня 2024 року - 16:54
Кабінет Міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Міністерством розвитку...
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...