Українцям порадили, як правильно інвестувати в землю при відкритті ринку

Поділитися:

Експерти в сфері сільського господарства розповіли про те, наскільки вигідно інвестувати в сільськогосподарську землю, продаж якої стартує в липні.

“Середній розмір паю в Україні – 4 га, тобто середня індикативна ціна складе 112 тис грн. Середня вартість оренди землі – 3500 грн за гектар, тобто на рік за пай можна отримувати 14 тис грн або майже 13% річних.

Якщо купити пай в 2021 році і продати в 2024 році, коли відкриється ринок для юридичних осіб, можна буде отримати 42 тис грн оренди за три роки і продати, навіть за песимістичними прогнозами, на 40% дорожче. Отримуємо 25% річних “, – відзначають фахівці.

Крім того, інша перевага активу – землю можна в будь-який момент продати. Шанс втратити в ціні мінімальний завдяки встановленому запобіжнику у вигляді мінімальної ціни.

Досвід відкриття ринку в ЄС свідчить, що ціна на землю завжди зростає. Однак жодна країна не відкривала ринок в умовах розвинених платіжних технологій і геоінформаційних систем, що дозволить купувати ділянки, не виходячи з дому. Доступ до ринку завжди був вагомим фактором зростання ціни.

Слід зазначити, що стандартна схема інвестування буде такою: купив – здаєш в оренду – продаєш в 2024 році юрособі. Можна впевнено сказати, що з’явиться окремий напрямок діяльності, а разом з ним – такий собі клуб земельних інвесторів.

Нагадаємо, що всеукраїнський референдум може стати каменем спотикання для закону про продаж земель сільськогосподарського призначення. Так, закон може бути скасований через народного рішення. Про це заявив перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Раніше повідомлялося, що українські аграрії хочуть змінити чинний Земельний кодекс України. Відповідний законопроект Всеукраїнський конгрес фермерів уже подав на розгляд аграрного комітету Верховної Ради України.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу