Українські ТЕС не змогли поповнити запаси вугілля

Поділитися:

Проблема з неадекватним плануванням споживання електроенергії повертається. З кінця минулого опалювального сезону українські теплоелектростанції не змогли поповнити запаси вугілля. Про це повідомляють журналісти «Першого Ділового» телеканалу

Тому ризики виникнення дефіциту електроенергії в цьому році значно вищі, ніж минулого року. Експерти зазначають – у листопаді поточного року українські ТЕС і ТЕЦ значно зменшили виробництво для економії викопного палива.

Зниження було компенсоване значним зростанням імпорту та активною роботою Атомних електростанцій. Зелена енергія працювала згідно з планом. При цьому споживання електроенергії було дещо нижчим за план. Цей тренд зберігається і зараз.

За прогнозами Міненерго ТЕС у цьому місяці спалять лише мільйон сімсот тисяч тонн вугілля. За підрахунками аналітиків ТЕС недовиробляють приблизно мільярд кіловатів годин у порівнянні з планом.

Не виключено, що шляхом економії підуть і ТЕЦ. Очевидно, що компенсувати нестачу електроенергії доведеться активнішою роботою АЕС і зростанням чистого імпорту.

Експерти кажуть, що в такому разі віялових відключень по всій території України можна буде уникнути, якщо не настануть сильні морози, а робота зелених джерел енергії не підведе. До того ж українські ТЕС повинні отримувати по 63 тисячі тонн вугілля щоденно.

Раніше в Україну прибуло судно з 82,5 тисяч тонн австралійського вугілля для ПАТ «Центренерго».

Наголошується, що після проходження митних портових операцій судно почнуть розвантажувати. Найближчим часом паливо буде направлене на склади електростанцій компанії.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ