У Мінсоцполітики розповіли, як отримати гроші на власний бізнес

Поділитися:

У Міністерстві соціальної політики розповіли, яку допомогу планують надати безробітним українцям для відкриття свого бізнесу і що для цього потрібно. Глава відомства зазначила, що на реалізацію нової бюджетної програми у проекті держбюджету на наступний рік планується близько 100 млн грн.

«З січня наступного року держава надаватиме не лише соціальну виплату малозабезпеченим, щоб вони могли вижити у кризовий період, а й допомагати людині вийти з кризи. Кожен безробітний малозабезпечений, котрий хоче відкрити власну справу, отримає від держави фінансову допомогу на початок власного бізнесу», — сказала міністр.

Згідно з інформацією, державна допомога на організацію власного бізнесу становитиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року) — 97 500 грн. У відомстві зазначають, що ці кошти надаються у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків для придбання необхідного для заснування власної справи обладнання та матеріалів.

За три роки підприємницької діяльності допомогу треба повернути. Однак, сума буде меншою, оскільки з неї відрахують сплачені за три роки податки та єдиний соціальний внесок. У випадку, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або ж підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей у напрямку центру зайнятості — повертати кошти державі не потрібно.

Нагадаємо, в Україні з 1 грудня 2021 року зросте розмір мінімальної зарплати: із 6000 гривень (до 30 листопада) до 6500 гривень (з 1 грудня). Відповідно зросте і єдиний соціальний внесок, який також торкнеться й українських підприємців.

Також ми писали про перспективи розвитку бізнесу в Україні найближчим часом.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні