«Щоб мінімізувати вплив Коломойського, потрібно дозволити «Укрнафті» продавати продукцію на експорт» — експерт

Поділитися:

ПАТ «Укрнафта» оголосило про позачергові збори акціонерів 23 грудня 2021 року з пропозицією передачі майна до статутного капіталу ТОВ «Нафта-Актив», в якому вона є 100% власником.

Ще до 23 грудня відбудуться збори акціонерів для вирішення низки питань, також не менш важливих. Чи будуть доповнення до наступних зборів, узгоджених 30 листопада 2021 року, поки що невідомо.

Основний вид економічної діяльності «Нафта-Актив», як зазначено при реєстрації компанії, — видобуток нафти. На порядку денному 23 грудня головним питанням названо передачу компанії до «Укрнафти».

У цей же час на 30 листопада «Укрнафтою» вже внесено зміни до обговорення питань, пов’язаних із передачею майна до статутного капіталу «Нафта-Актив» із 100% акцій Коломойського. Заплановано викуп 34% акцій Littop Enterprises Limited, 34% акцій Bridgemont Ventures Limited, 32% акцій Bordo Management Limited. Крім цього «Укрнафта» має намір викупити всі акції, що їй належать, у перерахованих компаній.

Нагадаємо, що сьогодні 13,605% акцій Littop Enterprises Limited належать Укранафті, стільки ж акцій компанії Bridgemont Ventures Limited. Також Ігор Коломойський володіє 12,8909% акцій кіпрської компанії Bordo Management Limited.

Надалі планується запустити процес поділу активів, а саме частина з них має перейти до статутного капіталу молодого, створеного у серпні поточного року, підприємства «Укргазактив» із подальшим викупом активів «Нафтогазом Україна». Наступний крок, відповідно, викуп «Укрнафтою» 27,11 мільйона своїх акцій у «Нафтогазу», а це 50%+1 акція.

Як би там не було, «Нафтогаз» поки що ніяк не коментує глобальні плани щодо розділу активів «Укрнафти».

Подробиці теми розповів директор EXPRO Consulting Геннадій Кобаль в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«На теперішньому етапі і «Укрнафта», і Кременчуцький нафтопереробний завод, і мережа АЗС ( ред. — пов’язані з Коломойським). Це можна при бажанні розвести. Просто потрібно дозволити «Укрнафті» продавати продукцію на експорт. Не можна, щоб компанія була заручником одного підприємства, і звідти по одній ціні, яку буде встановлювати завод, купляти. Якщо ми говоримо про вплив, то так, на даний момент це замкнена система, вертикально інтегрована структура від видобутку нафти, переробки і до реалізації», — зазначив експерт.

На думку директор EXPRO Consulting Геннадія Кобаля, географічний поділ «Укрнафти» найбільш прийнятний. Проте, як зазначив есперт, навіть у цьому випадку розподіл є нерівним, оскільки західна «Укрнафта» дає 30% видобутку, а східна, в свою чергу, 70%.

«Що стосується «Укрнафти» і можливості її розподілу, то з самого початку це був такий доволі радикальний підхід — нафтовий, газовий, дивізіони. Неможливо розділити цей бізнес на газовий і нафтовий, оскільки все видобувається з одного родовища. Якщо подивитись на структуру «Укрнафти», то там чітко є два кластери — «Укрнафта» Західна Україна, і «Укрнафта» Східна, і такий географічний поділ, звичайно, більш прийнятний. Однак, Західна Україна дає тільки 30%, а 70% припадає якраз на Східну. Тому тут так само не можна просто поділити», — пояснив експерт.

З порядку денного зборів акціонерів «Укрнафти» стало відомо, що відбудеться ще одне позачергове зібрання. На 23 грудня 2021 року заплановано збори ПАТ «Укранафта» для вирішення питання щодо передачі майна до статутного капіталу «Нафта-Актив».

Нагадаємо, «Нафтогаз» відмовляється від мирової угоди з Ігорем Коломойським.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу