«Літаюча тарілка» на Либідській у Києві збереже свою автентичність

Поділитися:

Пам’ятка архітектури “Літаюча тарілка” на Либідській в Києві залишиться в незмінному вигляді поруч із проектом ТРЦ. Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) надала відповідний дозвіл на реконструкцію нежитлових будівель в складі ТРЦ.

Що саме буде реконструйовано?

Об’єкт розташований у непосредній близькості до пам’ятки архітектури та монументального мистецтва місцевого значення “Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації” (УкрІНТЕІ), відомий як “Літаюча тарілка”, яка споруджена в стилі радянського архітектурного модернізму. У 2020 році будівлю включено до переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

Згідно з проектом, декілька будівель, які є прилеглими до пам’ятки (історично пов’язаними з нею, розташованими поруч, але не є об’єктами культурної спадщини), будуть об’єднані в одну будівлю, що створить внутрішній ансамбль шляхом забудови внутрішнього простору.

Що станеться з “тарілкою”?

Будівля “Летючої тарілки”, яка наразі перебуває на ремонтно-реставраційних роботах відповідно до проекту і попереднього дозволу, буде повністю збережена без змін головного фасаду, композиційного об’єму трьох різних розмірів, лінзоподібної форми з планувальною схемою та функціональним призначенням кінолекційної зали, що є головним об’єктом охорони.

Звідки все почалося?

Щодо отримання дозволу на такі роботи замовник (ТОВ “Проспект”) звернувся в ДІАМ ще на початку 2022 року. Тоді була отримана відмова через значні зауваження: відсутність узгодження з органом охорони культурної спадщини, відсутність інформації щодо паркувальних місць, включаючи МГН, відсутність об’єктуального під’їзду для пожежних машин, зауваження щодо зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаменту, відсутність проектування цивільного захисту, відсутність необхідних технічних висновків та інших.

Зрештою, всі недоліки було усунуто, замовник отримав необхідні узгодження, документи були приведені у відповідність і повторно звернувся за отриманням дозволу, який був виданий інспекторами ДІАМ.

 

фото:  The Ministry of Education and Science of Ukraine

Читайте також
22 Травня 2024 року - 10:41
У Комітеті з питань економічного розвитку під керівництвом Голови Комітету...
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила