Іноземці активно купують ОВДП

Поділитися:

У Міністерстві фінансів України відзвітували про рівень продажів гривневих облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Від початку лютого обсяг розміщення цінних паперів склали 25,7 млрд гривень.

Відомо, що на цей час найбільше в купівлі ОВДП зацікавлені іноземці. Так, в лютому найпопулярнішими виявилися ОВДП з терміном погашення в півтора або два роки.

Прибутковість розміщення облігацій в лютому склала 11%. Всього Мінфін розмістив в цьому місяці близько 53,7% від загального обсягу гривневих запозичень за місяць.

При цьому за очікуваннями з боку НБУ, за підсумками лютого 2021 року приріст портфеля іноземців знову складе близько 10 млрд грн в місяць. Така тенденція спостерігається вже декілька місяців поспіль.

Нагадаємо, що облігації Харківської та Львівської міськрад включені Національним Банком в заставу за кредитами рефінансування.

Відповідне рішення направлено на розширення інструментарію банків з регулювання власної ліквідності та сприятиме підвищенню привабливості муніципальних облігацій для інституціональних інвесторів і розвитку ринку цінних паперів в цілому.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...
14 Квітня 2021 року - 17:24
У 2020 році економічний ефект від діяльності Національного антикорупційного бюро...
14 Квітня 2021 року - 17:15
Діти, котрі пробули в дитсадку довше інших однолітків, виростають в...