«Газпрому» обмежили можливості щодо використання «Північного потоку»

Поділитися:

Суд ЄС в Люксембурзі відхилив апеляцію Німеччини, залишивши чинним рішення суду попередньої інстанції від 2019 року щодо доступу російського «Газпрому» до газогону OPAL, яке було ухвалене на користь Польщі. Це рішення обмежувало можливості російського газового монополіста на використання газогону OPAL, наземної гілки «Північного потоку», яка поєднує його із газотранспортною системою Центральної та Західної Європи.

Раніше Росія могла використовувати лише половину потужностей OPAL, проте у жовтні 2016-го Єврокомісія дозволила російській газовій компанії брати участь в аукціонах на прокачування «блакитного палива» цим трубопроводом, що давало змогу доступу до 20-30% потужностей газогону OPAL.

Польщі вдалося оскаржити рішення щодо розширення доступу РФ до OPAL у Європейському суді, і той у 2019-му скасував рішення Європейської комісії. Польща мотивувала вимогу тим, що це б зробило ЄС більш залежним від російського газу, що загрожувало б енергетичній безпеці.

Суд визнав, що Єврокомісія ухвалила рішення з порушенням принципу енергосолідарності. ФРН оскаржила це рішення, проте у Євросуді відхилили апеляцію.

Раніше повідомлялося, що Генеральний директор Nord Stream 2 AG заявив, що будівельні роботи на газопроводі «Північний потік – 2» планують завершити до кінця літа. Відповідно, його буде запущено вже в цьому році.

Також ми писали, що перед військово-морських експертів і в НАТО дуже серйозно ставляться до питання про те, чи буде Росія використовувати «Північний потік-2» у військових цілях.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
25 Вересня 2021 року - 21:58
Оскільки електричні моделі не є транспортними засобами - їх використовуватимуть...
25 Вересня 2021 року - 21:05
Справу досі не передано до суду через затягування процесу одним...
25 Вересня 2021 року - 20:15
Також можна буде оформити субсидії і соцдопомогу для малозабезпечених.
25 Вересня 2021 року - 18:01
Держстат підрахував, на скільки впало споживання основних видів харчових продуктів.