Естонія знайшла великі поклади урану

Поділитися:

В Естонії провели великі дослідження для того, аби зрозуміти, наскільки великі запаси різних копалин є в надрах країни. Відразу ж після аналізу зібраних даних стало зрозуміло, що найближчим часом країна займеться видобутком урану.

Як сказав професор Талліннського технічного університету Альвар Соесоо, найбільше урану виявлено в чорному сланці. Також він є й у вапняку, але в порівнянні це виглядає непривабливо — в чорному сланці 700-1000 г урану на тонну, а у вапняку — всього 5 грамів.

Також уран виявили й у Швеції. Тепер мова йде про те, що естонський і шведський уран складають основу покладів в Європі. На даному етапі проводяться дослідження, цим займаються відразу два університети в Естонії — Тартуський та Таллінський.

Раніше повідомлялося про перевищення ліміту накопичення урану в Ірані. Таку заяву влітку поточного року зробили в МАГАТЕ. Зокрема, мова йшла про те, що за станом на травень місяць запаси ресурсу в Ірані склали 1571,6 кг, тоді як офіційні положення дозволяють зберігати збагачує уран в обсязі не більше, ніж у 202,8 кг.

Також ми писали про зниження в усьому світі видобутку залізної руди.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
21 Січня 2021 року - 1:49
Депутатам порекомендували це зробити у Комітеті з правоохоронних органів
21 Січня 2021 року - 0:40
Українських пенсіонерів потішив прем'єр-міністр на урядовому засіданні
20 Січня 2021 року - 22:12
Йдеться про вакцину індійської компанії Serum Institute
20 Січня 2021 року - 18:25
Що буде з ЖК «Еврика» та «Патріотика», хто буде їх...