«Хартія з США – це не конкретний документ, а напрямок роботи» – експерт

Поділитися:

Україна та Сполучені Штати Америки підписали Хартію про стратегічне партнерство. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Він розповів, що українська делегація на чолі з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою та керівником офісу президента республіки Андрієм Єрмаком повернулася зі США, де було підписано новий документ про партнерство.

Зеленський наголосив, що Хартія «підсилює дружбу» і виводить на новий рівень співпрацю між Києвом та Вашингтоном. Він також згадав президента Сполучених Штатів Джо Байдена та подякував йому за залізну підтримку.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен пообіцяв поставити Києву летальне оборонне озброєння. При цьому він зазначив, що Білий дім продовжить працювати з американським Конгресом з метою гарантії подальшого надання військової допомоги Україні.

Подробиці теми розповів експерт Інституту майбутнього Ілля Куса в ефірі телеканалу “Перший Діловий“.

«Мені доведеться трохи знизити ту планку, на яку очікують від цієї хартії. Хартія – не дає жодної гарантії на товарообіг між США та Україною. Те саме можна сказати про інвестиції та інші важливі питання, які цікавлять Україну. Інакше кажучи, цілями документа є не ці моменти. Хартія – це рамкова угода. Там зазвичай прописується досить широка палітра питань, які охоплюють дуже загальні моменти та принципи. Можна сказати, що це просто певна база співпраці. І вже потім, спираючись саме на цей фундамент, Україна може працювати над співпрацею зі США на рівні різних міністерств і відомств. Це вже зовсім окрема історія відносин двох країн», – сказав він.

Також фахівець зазначив, що США та Україна не особливо працюють у напрямках економіки. По суті, країни зараз мають два спільні курси – це безпека і політична солідарність проти Кремля.

«У нас першу хартію зі Штатами було підписано 2008 року. З того часу минуло вже 13 років, як бачимо, наявність хартії ніяк не збільшила наш товарообіг. На жаль, у нас також поки що немає такого міцного оборонного союзу, як це має інші країни з НАТО. Проблема в тому, що ми часто дуже легковажно застосовуємо ті чи інші терміни. Такі, як союзи, альянси та інші визначення. У нас із США тісне багаторівневе партнерство, але найсильніше воно за двома напрямками: у моментах безпеки та загальної політичної солідарності проти РФ. В інших проектах у нас особливо співпраці досі немає», — сказав експерт.

Раніше директор Центрального розвідувального управління Білл Бернс (США) прибув до Москви для попередження керівництва РФ того, що Сполучені Штати стежать за нарощуванням її військ поблизу кордонів України.

Також повідомляється, що посадова особа їздила до РФ для того, щоб з’ясувати мотиви нарощування військ.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Грудня 2021 року - 7:42
Техніка вже заступила на бойове чергування на курильському острові Матуа
2 Грудня 2021 року - 22:22
В Україні відкриють 100 офлайн-центрів підтримки для надання допомоги під...
2 Грудня 2021 року - 20:43
Ціна питання — 9 мільярдів гривень, проте судова тяганина зайшла...
2 Грудня 2021 року - 16:02
Кількість країн, які передають дані про виявлення штаму коронавірусу «Омікрон»...