«Дві третини світової економіки генерують східні країни», — експерт

Поділитися:

Ситуація з інвестиціями в Україні складна. Для прикладу, наздоганяти Польщу нам прийдеться довго. Про це каже Віктор Галасюк, президент української асоціації Римського клубу. Також він виділяє й Китай, який зараз активно вкладається у нашу економіку:

«Китай має міцний фундамент економіки, і це важливо у рамках сьогоднішньої ситуації. До речі, Китай багато чого позичив на Заході, зокрема у Німеччини», — каже експерт.

Китайські інвестиції в Україну нестримні, на них не впливатиме ситуація у Піднебесній. Натомість Віктор Галасюк каже про те, що загалом інвестиції до України наразі мізерні. Кажучи ж про світову економіку, нагадує, що станом на зараз дві третини її генерує Азія.

«Швидке економічне зростання почалося десь 150 років тому, пов’язане воно було із промисловою революцією. Протягом ста років домінував Захід, але потім пальму першості перехопив Схід. В першу чергу це Китай, Індія та інші країни. Але прогнозувати, як воно буде надалі, важко», — каже експерт.

Зараз в Україні є багато можливостей, і всі їх треба використовувати. Експерт нагадує, що ми можемо співпрацювати й зі Сходом, і з Заходом. У нас багато перепон стосовно інвестицій, натомість країна відкрита до іноземних товарів. Показовою є ситуація, у якій українські заробітчани своїми переказами перевищують 10% економіки, і такий рівень показує всю складність.

«Світ надзвичайно конкурентний, тож всі країни намагаються залучити інвестиції. Для прикладу, у Туреччині інвесторам надають переваги у більше ніж 10 пунктах, що робить захід інвесторів швидшим, вигіднішим», — нагадує експерт.

Багато цікавого стосовно азійських інвестицій, загальних умов для інвесторів в Україні Віктор Галасюк розповів в ефірі «Першого Ділового» телеканалу.

Раніше повідомлялося, що Китай нарощує інвестиції в Україну.

Також ми писали й про те, що у Кабміні заявили про інвестиції в 3 млрд доларів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Грудня 2021 року - 9:10
Аварія сталася 1 листопада
3 Грудня 2021 року - 9:01
З 1 грудня 2021 року в Україні підвищили прожитковий мінімум...
3 Грудня 2021 року - 7:42
Техніка вже заступила на бойове чергування на курильському острові Матуа
2 Грудня 2021 року - 22:22
В Україні відкриють 100 офлайн-центрів підтримки для надання допомоги під...