У НБУ розповіли, чому гривня стала національною валютою

Поділитися:

Директор музею грошей Нацбанку Денис Толочко розповів, що 1996 року під час грошової реформи національною валютою замість купоно-карбованця могли зробити “український долар”.

“Тоді в комісії Ради шукали оптимальний варіант. І вирішили врахувати історичні обставини і традиції. Вже з VIII століття на Русі гривню використовували як лічильну і вагову одиницю. В Київському, Новгородському і Чернігівському князівствах в ХII столітті гривня вже використовувалася як платіжний засіб”, – розповів експерт.

Відомо, що гривня мала вигляд срібного злитка, форма якого залежала від князівства. Крім того, що в XVIII столітті в ході грошової реформи в обіг ввели гривню у вигляді монети, яка становила 1/10 срібного рубля, а в 1918 році за часів гетьманства Павла Скоропадського ввели паперову гривню.

Слід зазначити, що в 1996 році народні депутати роздумували над тим, щоб замінити купони на карбованці і “українські долари”, однак цю ідею швидко відкинули.

Також директор музею НБУ додав, що слово “гривня” походить від “грива”, старослов’янською означало шию, на яку в Київській Русі одягали прикраси.

Нагадаємо, що експерти прогнозують, що тенденції в ключових галузях української економіки – промисловості та аграрному секторі – можуть відбитися на курсі валют в Україні.

Раніше повідомлялося, що в Національному банку повідомляють, що курс гривні обумовлений сезонними коливаннями. Як зазначив заступник голови Ради НБУ Василь Фурман, Нацбанк проводить політику плаваючого обмінного курсу, який визначається ринком.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу